Ekologia
w procesie
produkcyjnym

Kładziemy duży nacisk na ekologię


W EKOFLEX wierzymy, że temat ekologii jest bardzo ważny w życiu codziennym każdego człowieka i taki priorytet ważności również stawiamy sobie w codziennym funkcjonowaniu produkcji naszych worków papierowych. Nasze opakowania wytwarzamy z materiałów najwyższej jakości, które spełniają wysokie wymagania norm w zakresie branżowym. Używamy papierów wiadomego pochodzenia z certyfikatem FSC, nasze worki są ekologicznym produktem a co najważniejsze są biodegradowalne, kompostowalne a przez to przyjazne środowisku. Farby fleksograficzne, którymi drukujemy wielobarwny motyw odzwierciedlając szatę graficzną na worku papierowym jak również użyty w produkcji klej produkowane są na bazie wodnej, czyli przyjaznej dla środowiska.

Od początku powstania firmy realizujemy program ochrony środowiska oraz funkcjonujemy w oparciu o bieżące przepisy w tym zakresie aby środowisko było jak najmniej obciążone. Szanując środowisko płacimy opłaty produktowe, środowiskowe jak również współpracujemy z organizacjami odzysku, prowadzimy kampanie edukacyjne aby uświadamiać jak najszerzej o konieczności ochrony środowiska.

W Ekoflex ciągle dążymy do ulepszania procesów produkcyjnych w oparciu o system zarządzania jakością ISO 9001:2015, posiadamy nowoczesne, energooszczędne, wodooszczędne, a przy tym najbardziej wydajne linie technologiczne. Dbamy o należyty stan maszyn i urządzeń, posiadamy nowoczesne magazyny wysokiego składowania. Planujemy produkcję w sposób, który zapewnia maksymalne wykorzystanie zdolności produkcyjnych, podnosimy także świadomość personelu poprzez liczne szkolenia branżowe. Od początku swojego istnienia konsekwentnie staramy się minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne, w każdym obszarze swojej działalności.

Szukasz rzetelnego i wiarygodnego partnera biznesowego?


Napisz do nas